piątek, 1 lutego 2008

Popraw swój tekst w sieci (Check your polish writing on-line)


Denerwuje Cię, gdy otrzymujesz listy bez polskich znaków diakrytycznych? Pisząc emaila sprawdzasz pisownię swojego tekstu? Jeżeli odpowiedź na oba pytania brzmi „NIE” proszę nie czytaj dalej!
Dla osób, które podobnie jak ja zwracają na to uwagę ciekawostka. Autorzy m. in. polskiego słownika dla MS Word przygotowali stronę (na razie to tylko beta wersja), która dokłada „ogonki”.
Oto wynik testu. Tekst pierwotny:
Jestes w kawiarence interentowej za granica. Nie masz polskiej klawiatury i chcesz napisac list do swojego szefa, ze zostajesz tydzien dluzej. I co? Wystarczy wcisnac przycisk popraw. To dziala. No moze nie do konca. Ale przeciez to tylko beta wersja.
Tekst poprawiony:
Jesteś w kawiarence internetowej za granica. Nie masz polskiej klawiatury i chcesz napisać list do swojego szefa, że zostajesz tydzień dluzej. I co? Wystarczy wcisnąć przycisk popraw. To dziala. No może nie do konca. Ale przecież to tylko beta wersja.
Jeżeli autorzy na tym nie poprzestaną (Piotr – wierzę, że zrobicie krok dalej) – to może być z tego pożytek. Ot, jak w testowym przykładzie.

Brak komentarzy: