poniedziałek, 21 stycznia 2008

Imagine Cup 2008 - pierwsze kroki (Imagine Cup 2008 first steps)


Jako członek jury polskiej edycji Imagine Cup 2008 (kategoria projektowanie oprogramowania), w trakcie podróży z Wilna do Krakowa, a potem w weekend miałem okazję przeczytać wszystkie pomysły nadesłane w postaci jednostronicowych streszczeń. Muszę przyznać, że kilkanaście prac zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Z niecierpliwością czekam na rezultaty (przejście od pomysłu do implementacji).
Co mogę zadedykować wszystkim na tym etapie konkursu?
1. Przede wszystkim myślcie o problemie. O nas, mieszkańcach tej planety, którym chcecie pomóc.
2. Technologia potem. Technologia jest narzędziem do rozwiązania problemu. Narzędziem, który uczyni wasze rozwiązanie łatwym i przyjemnym w użytkowaniu.
3. Czytajcie reguły, słuchajcie i przestrzegajcie standardów. Z nimi jest jak z przepisami ruchu drogowego. By dobrnąć szczęśliwie do celu podróży nie należy ich ignorować. Niech Wasza kreatywność pójdzie w kierunku rozwiązywania „problemu”, a nie „totalnej improwizacji”.
4. Na koniec skorzystajcie z okazji, jaką jest budowanie konkursowego rozwiązania. Praca zespołowa, wykonywanie przydzielonych wam obowiązków (analityka biznesowego, projektanta interfejsu, architekta, dewelopera, testera, kierownika projektu), zgłębianie wiedzy i zdobywanie doświadczeń to będzie procentować w waszej pracy zespołowej.
Organizatorzy i członkowie jury czekają na rezultaty Waszych działań

Brak komentarzy: