czwartek, 4 czerwca 2009

Polski finał Imagine Cup 2009 - post scriptum

W nocy z 3 na 4 czerwca Microsoft ogłosił listę światowych finalistów Imagine Cup 2009 we wszystkich kategoriach. Przyjąłem ją z dużym zadowoleniem.
Pisałem, o tym na tym blogu o trudnościach rozstrzygnięcia, kto ma być pierwszy – czy zespół Demoscene Spirit (z Poznania), czy kAMUflage (również z Poznania)? Ostatecznie pierwszeństwo przypadło zespołowi Demoscene Spirit.
Cieszę się bardzo i gratuluję zespołowi kAMUflage, który został zakwalifikowany do światowych finałów o nagrodę ufundowaną przez żonę prezydenta Egiptu p. Suzanne Mubarak.
Również nagrodzony za najlepszy interfejs w Polsce – zespół fteamS z Politechniki Łódzkiej został światowym laureatem (tak nie tylko finalistą, ale już laureatem – nie wiemy tylko, czy otrzyma 3-cią, 2-gą czy 1-szą nagrodę) Imagine Cup 2009 w Kairze w kategorii interoperability. Przygotowali ciekawą aplikację, która tak niefortunnie została zaprezentowana na wielkiej cenie w Warszawie, 13-go maja. Gratulacje dla fteamS!
Trzy z pięciu polskich finalistów zaprezentują się/bedą obecni w Kairze.
Będę miał okazję to oglądnąć (i zrecenzować). Ja również (po raz czwarty) zostałem zaproszony do sędziowania światowych finałów Imagine Cup 2009 w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Będę miał okazję spotkać koleżanki i kolegów - Dennisa Andersona az USA, Ricardo Anido z Brazylii, Guillaume Belmasa z Francji, Tiago Cardoso z Portugalii, Nannette Cutliffe z USA, Steva Cha z Korei, Martina Kulova z Bułgarii, Roba Milesa z Wlk. Brytanii czy Etienna Tremblay z Kanady.
To wysokiej klasy specjaliści branży IT!

Brak komentarzy: