poniedziałek, 1 czerwca 2009

Jeden z moich projektów – „PDC – Partner Development Center”

Czasem mnie pytają – „Czy tylko opowiadasz, o swoich projektach z przeszłości, czy dalej bywasz kierownikiem projektów?
Ta przeszłość ma 25 lat. W 1984 roku zacząłem prowadzić projekty informatyczne dla PZ Alpha w Krakowie i jednocześnie dla CEDROM Technologies w Paryżu.
Od tego czasu było wiele projektów w CDN SA, które jako produkty rynkowe dzisiaj rozwija ComArch
Ale, mimo iż dzisiaj moja rola jest bardziej doradcza (coaching, treningi), czy bardziej zbliżona do Portfolio Project Manager, to nie zatracam kontaktu z rzeczywistością…
TAK, jestem PM-em. Kilku projektów.
Jeden z moich projektów nazywa się PDC (Partner Development Center). Nie jest to projekt informatyczny, a biznesowy. Realizowany jest dla Microsoft, tego obszaru Microsoft, które określane jest Microsoft Dynamics.
Wspólnie z moimi partnerami z BPD akcelerujemy partnerów Microsoft Dynamics w Polsce zajmujących się wdrożeniami systemów ERP (Dynamics NAV, Dynamics AX) i Microsoft CRM 4.0. Akceleracja oznacza zmianę orbity działań (poczynając od metod zdobywania klientów, poprzez metody zarządzania, sprzedaży, zarządzania wdrożeniami na przychodach i zyskach kończąc).

To element światowej inicjatywy Microsoft pod tą samą nazwą. Zaczęliśmy późno, bo dopiero w kwietniu 2008, ale na koniec maja 2009 z trzema grupami – w sumie 17 firm jesteśmy w ścisłej czołówce światowego programu. Kraje, które nas wyprzedzają zaczęły wcześniej. Do tego pracują z hiszpańską metodyką. My robimy to, w oparciu o wieloletnie doświadczenia partnerów BPD. I moje związane zarządzaniem projektami.
O projektach informatycznych napiszę, przy innej okazji …

Brak komentarzy: