czwartek, 30 października 2008

Email od Steva Ballmera (A letter from Steve Ballmer)

Do mojej, emailowej skrzynki dotarł email od prezesa Microsoft - Steva Ballmera „A Platform for the Next Technology Revolution”. Steve pisze m in. :
[..] During the past decade, a dramatic transformation in the world of information technology has been taking shape. It's a transformation that will change the way we experience the world and share our experiences with others. It's a transformation in which the barriers between technologies will fall away so we can connect to people and information no matter where we are. It's a transformation where new innovations will shorten the path from inspiration to accomplishment. [..]
Steve, nie musi mnie przekonywać. Ja wierzę w to, że świat się zmienił… I przedsiębiorstwa (by nie wspominać, o końcowych użytkownikach) potrzebują innych rozwiązań.
Miałem okazję rozmawiać dzisiaj w Los Angeles z kolegą, którego cenię, jako specjalistę w branży IT. Jeszcze niedawno mieszkał i pracował w Warszawie. Aktualnie jest dyrektorem w centrali Microsoft w Monachium.
Rozmawialiśmy, o tym, na ile percepcja oprogramowania, jako serwisy „w chmurach” będzie szybka w Polsce. Moim zdaniem będzie szybka, w firmach, które powstają. W tych istniejących będzie potrzebna „wymiana pokoleniowa” kierownictwa.

1 komentarz:

Karol Stilger pisze...

Szczerze to z nie zgodzę się z optymistyczną oceną polskiego rynku:) i tym, że jeśli powstaną nowe firmy będą używać chmur... Myślę, że pewne pokolenie polskich managerów musi wymrzeć. Z perspektywy południowego sąsiada jesteśmy tutaj daleko daleko...