sobota, 25 października 2008

W drodze na Professional Developers Conference 2008 (On the way to PDC 2008)

Po drodze na Professional Developers Conference 2008 (PDC 2008) zatrzymałem się w Redmond, WA (to amerykański zwyczaj, by poza miastem podawać skrót stanu, w którym to miasto się znajduje), w kampusie Microsoft.
PDC 2008 wydaje się być bardzo ważna, przełomowa dla odejścia od aplikacji okienkowych, do rozproszonych rozwiązań sieciowych ("w chmurach").
Co chcę zobaczyć? Oczywiście:
Windows 7,
Oslo”,
Dublin”,
.NET Framework 4.0.
Przede wszystkim z ust: Boba Muglii czy Raya Ozzie, ale również poznać wizję, to co nas czeka prezentowaną przez Dona Boxa (byłem fanem jego sesji na PDC 2003 i 2005), czy Scotta Guthrie (to jedyny corporate vice president, którego znam osobiście i jestem - dla jego wizji pełen uznania)
Ale PDC to okazja do spotkań. I tych spotkań mam zapisane kilkanaście.
Poza tym, co ważne (i zapisane wyżej):
1. Odwiedzę firmę Conchango, która tuż przed PDC udostępniła template 2.2 SCRUM dla TFS 2008 i tzw. Task Board. Jeżeli czas pozwoli, to pójdę też na prezentację Lori Lamkin
2. Odwiedzę stoisko oficyny wydawniczej O'Reilly, by spotkać tych wspaniałych ludzi, którzy wydają tak fantastyczne książki. Szczególnie cieszę się na spotkanie z Kathryn Barrett, z którą tak długo współpracuję … I będę chciał też na miejscu zobaczyć, co zwiera w sobie wydana październiku tego roku książka Dux Raymond Sy „SharePoint for Project Management” (How to Create a Project Management Information System - PMIS with SharePoint)
Będę też dyżurował na stoisku Microsoft Research, we wtorek w godz. 14:45-17:30 i środę 12:45-16:00. Zainteresowanych do spotkania mnie na PDC zapraszam na stoisko Microsoft Reserach.

Brak komentarzy: