środa, 2 kwietnia 2008

Łotysze polubili Visual Studio 2008 Team System i Microsoft Solutions Framework (Great adoption of ... in Latvia)

Łotewski warsztat „Effectively Managing innovative IT project using Microsoft Solutions Framework for Agile System Development methodology and Visual Studio 2008 Team System (a dynamic and innovative approach to successful management of projects and teams)” niestety już za mną, a właściwie za nami (przed 3 dni pracowałem razem z Marcinem) …
Wydawało nam się, że po warsztacie na Litwie nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. A jednak?


1. 3 osoby (na 12) miały doświadczenia – do 2 lat w wykorzystaniu technologii opartej o TFS. O wzorcowym wdrożeniu w Exigen Services DATI pisałem uprzednio. Lauris Riskov, menedżer tej firmy, który zarządza grupą ponad 50 osób, a jego zespół od dwóch lat używa TFS wystawił nam oceny (w sakli 1-9) - 6 – za treść (nie do Laurisa adresowany był warsztat), 9 – za kompetencje i 9 – za sposób przeprowadzenia warsztatu. Napisał: „ As I mentioned before, I’m not sure if this course will be useful for me in future, but the course itself is great”. Zadbaliśmy o wszystkich.

2. Uczestnikom warsztatu bardzo przydał do gustu Visual Studio Team System Web Access dla serwera TFS 2008 (VSTS Web Access). Praca z jednostkami roboczymi najczęściej obywała się z wykorzystaniem VSTS Web Access.


3. Ostatni dzień warsztatu – „Współpraca z narzędziami z narzędziami zewnętrznymi (MS Excel, MS Project, VSTS Web Access)” i „Modyfikacja szablonu metodyki dla TFS 2008” wyzwolił wiele emocji. Przeprowadziliśmy go w formie rywalizacji pomiędzy sześcioma, dwuosobowymi zespołami. 15 możliwych do uzyskania punktów uzyskały aż 3 zespoły, a ten ostatni szósty może pochwalić się rezultatem 13,45 pkt.

4. Wszystkie zespoły stworzyły i opublikowały na portalu projektu po dwa raporty (z wykorzystaniem Reporting Services). I zajęło im to nie więcej niż 20 minut.

5. Dużym wyzwaniem okazała się współpraca 64 bitowych stacji roboczych z Windows XP 64-bit z serwerem TFS. Konfiguracja naszego laboratorium „rozgrzewała” się przez 2,5 dnia (na 3 dni). Dopiero końcówka była perfekcyjna. Jak na razie nie „pałam miłością” do 64-bitów. Nie stawiajcie nam proszę więcej 64 bitowych systemów operacyjnych i komputerów!Oceny? Były bardzo dobre, choć niższe niż na Litwie. To moja wizyta tutaj. Znam temperament Łotyszy. Dlatego uśrednione oceny (w skali 1-9), to 7,92 za treść warsztatu, 8,58 za kompetencje trenerów, 8,08 za sposób prezentacji to nasz sukces.

Ryga wiosną jest inna niż ta latem. Ale również urokliwa.

Brak komentarzy: