niedziela, 27 kwietnia 2008

Jak pracują w Redmond? (How they work in Redmond campus?)

Wizyta w kampusie Microsoft w Redmond - wtorek-środa, 15-16 kwietnia to były moje, długo oczekiwane spotkania z Team System „Rosario” i grupą projektową. O tym, co było przedmiotem sesji napisać nie mogę (wszystko co widziałem i słyszałem opatrzone zostało klauzulą „Microsoft Confidential”), odnotowuję jedynie „jak było?”. Tym bardziej, że jest charakterystyczne dla spotkań w kampusie Microsoft w Redmond.

Nie przypuszczałem, że koledzy z Redmond przygotowali dla nas coś w rodzaju „maraton z TS Rosario”. Agenda każdego dnia została „rozpisana” od 8:00 do 18:30, bez przerw. I przerw nie było. Zmieniali się tylko prezenterzy. Sesja obiadowa różniła się od pozostałych jedynie tym, że słuchając i jedząc jednocześnie nie mogliśmy zadawać pytań. A mieliśmy, o czym rozmawiać i dyskutować.

I nie skończyło się na sesjach. Wieczorem były kolejne, tym razem mniej formalne dyskusje …
Wróciłem nie tylko z aktualną wersją TS Rosario, notatkami (część będę mógł opublikować na początku czerwca – Microsoft planuje publiczną prezentację TS Rosario w trakcie TechED USA w Orlando), ale z poważnymi planami na przyszłość.


Odnotuję jeszcze, że było nas, słuchaczy ponad 40 osób (w tym około jedna czwarta to Regional Directors) i ponad 20 prezenterów. Brian Harry, dobry duch rodziny produktów Team System i Jeff Beehler (chief of staff) spędzili z nami pełne dwa dni. Komentowali na bieżąco wystąpienia swoich kolegów. Oceniali możliwość realizacji naszych pomysłów. Notowali.
Również Andrew Kass, General Manager Team System poświęcił nam ponad pół dnia. I wiele innych osób, których tu nie wymienię.

Dziękuję za wspaniałe informacje i poświęcony nam czas.

Brak komentarzy: