czwartek, 8 maja 2008

Finał krajowy Imagine Cup 2008 w kategorii projektowanie oprogramowania (Polish final of Imagine Cup 2008)

W środę, 7 maja rozstrzygnęliśmy finał krajowy konkursu Imagine Cup 2008 w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Tegorocznym laureatem został zespół Demoscene Spirit z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, który zaprezentował projekt LifeTracker, umożliwiające śledzenie w czasie rzeczywistym zwierząt należących do gatunków zagrożonych wyginięciem. Zdecydowaliśmy (jako jury) przyznać dwu zespołom - Insane Aurochs i PUTatoes ;-) przyznać czwarte miejsce ex quo, a zespołom, które zakwalifikowały się do półfinału, jednak po wtorkowej sesji plakatowej nie znalazły się w finale wspólnie miejsce szóste.
Oto wyniki:
1. Zespół Demoscene Spirit z projektem LifeTracker, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu;
2. Zespół Incognitos z projektem ThumbRider, Politechnika Poznańska;
3. Zespół FTeamS z projektem eTrip, Politechnika Łódzka;
4. Zespół Insane Aurochs z projektem Environment Guardian, Politechnika Białostocka;
Zespół PUTatoes ;-) z projektem Seenergy, Politechnika Poznańska;
6. Zespół Cogedem z projektem YourWay, Politechnika Śląska w Gliwicach;
Zespół IMSI z projektem NatureView, Politechnika Łódzka;
Zespół outPUT z projektem Aveneo, Politechnika Poznańska;
Zespół ThroughPUT z projektem LookAround, Politechnika Poznańska;
Zespół Warsaw Eagles z projektem UTCS, Uniwersytet Warszawski.
Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy z rąk p. Beaty Bochińskiej - prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i Jan Muehlfeita - Chairman Europe, Microsoft.
Poza laureatami bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie zespół Incognitos z projektem ThumbRider. Prosty scenariusz (podwożenie osób, ograniczenie ruchu samochodów), za to dopracowany w szczegółach i bardzo ciekawie zaprezentowany. Czekam na wdrożenie projektu eTrip (optymalizacja przejazdów komunikacją miejską, z uwzględnieniem aktualnych problemów komunikacyjnych) w Łodzi, a potem w Warszawie (po Warszawie szybciej podróżuje się komunikacją miejską niż taksówką). Mam nadzieję, że zespołowi FTeamS z Politechniki Łódzkiej nie zabraknie determinacji, by doprowadzić projekt do końca.
Jestem pod dużym wrażeniem pracy (i determinacji) p. dr Jolanty Koszelew z Politechniki Białostockiej. Po raz trzeci (mając na uwadze polskie finały Imagine Cup, które sędziowałem) zespół, którym się opiekuje (częściowo w podobnym składzie) znalazł się w ścisłej czołówce. Myślę, że jest to ważna wiadomość, dla wszystkich, którzy zamierzają studiować informatykę właśnie w Białymstoku.
Zespół Demoscene Spirit z UAM w Poznaniu będzie reprezentował Polskę w finałach światowych, które odbędą się w Paryżu, we Francji, w lipcu br.

Brak komentarzy: