piątek, 27 czerwca 2008

O zarządzaniu ryzykiem na spotkaniu Deweloper Club (Risk Management with TFS 2008)

Deweloper Club to organizacja informatyków (w tym deweloperów) pracujących w dużych, partnerskich firmach Microsoft Polska. Od sześciu lat wspieram spotkania klubu przygotowując i wygłaszając 1-2 prezentacji w roku w trakcie klubowych spotkań.
Wyjazdowe spotkanie 2008, odbyło się (15-17 czerwca) w piotrowskich lasach, niedaleko Wolbórza, w interesującym centrum konferencyjno szkoleniowym Magellan.
Swoje wystąpienie poświęciłem zarządzaniu ryzkiem (wczoraj i dzisiaj).
Jestem praktykiem w tym zakresie, a zarządzanie ryzykiem traktuję, jako wsparcie dla wyboru ważnych spraw, który zespół projektu musi się zajmować. To wczoraj dotyczyło zarządzania ryzkiem zgodnie z metodyką Microsoft Solutions Framework 3.x, to dzisiaj oparte było o wsparcie zarządzania ryzkiem przez Team Foundation Server 2005/2008.
Microsoft zaproponował bardzo interesujący workflow dla jednostki roboczej risk (metodyka Microsoft Solutions Framework 4.x for CMMI Process Improvement). Przykładowo ryzyko minimalizujemy dopiero wtedy, gdy wystąpią zdefiniowane wcześniej „wyzwalacze” by ryzyko minimalizować…
Ponieważ tematyka spotkała się z zainteresowaniem ze strony uczestników wyjazdowego spotkania - Deweloper Club, zamierzam to tematu powrócić, w trakcie jednego z następnych, publicznych wystąpień.

Brak komentarzy: