czwartek, 3 kwietnia 2014

Cortana vs. Siri (ciekawostka z konferencji BUILD 2014)

Ot, drobna ciekawostka z pierwszej sesji generalnej konferencji BUILD 2014 w San Francisco.
Cortana to personalna asystentka od Microsoft, która w wersji beta pojawi się na telefonach z Windows Phone 8.1 i komputerach z Windows 8.1 Update. Do tego jeszcze kwietniu lub na początku maja br.
Wydaje się, że Cortana szybo się uczy i dużo rozumie. Do tego prowadzi notatki (o użytkowniku telefonu/komputera) w specjalnym notatniku, do którego możemy dopisywać swoje preferencje. Przykładowo Cortana rozróżnia - Kto z naszego kręgu to znajomy, a kto jest rodziną? Jak lubimy spędzać czas po godzinach pracy etc. I jest inteligentniejsza niż Siri (Apple, urządzenia z iOS). Cortana rozpozna, że wróciliśmy z pracy do domu i przypomni, co jest ważne w tej właśnie chwili.
To, co mnie pozytywnie zaskoczyło, to fakt, że nie musimy mówić wolniej, czy staranniej (dbając, o właściwy akcent), by głosowe polecenia (na dzisiaj w języku angielskim) były zrozumiałe. Sprawdzałem. Działa już dzisiaj.
Oczywiście Cortana wyszuka (i przetworzy) potrzebną informację w internecie. Za pomocą wyszukiwarki Bing, w przeciwieństwie do Siri, która korzysta w Google.
Ciekaw jestem, jaka będzie odpowiedź Apple? Na pewno na konkurowaniu Cortany i Siri skorzystamy my - użytkownicy.

Brak komentarzy: