czwartek, 12 stycznia 2012

Windows 8 nadchodzi

Nie jestem/nie byłem na CES (Consumer Electronics Show), w Las Vegas 10-13 stycznia. Nie będę relacjonował tych targów. Jednak on-line pilnie śledzę, co się dzieje w „przestrzeni Microsoft”.

Moją uwagę zwrócił ultrabook Lenovo Yoga T430U z Windows 8!


Generalnie Lenovo stawia na ultrabooks!
Dany nam do testów (w trakcie konferencji /BUILD w Anaheim Samsung Slate PC) to niestety nie jest to. Z przykrością muszę stwierdzić, że na co dzień wolę używać iPada ... córki. I jest to jednokierunkowe.
Ale… Lenovo Yoga T430U? Tak chętnie zamienię Samsung Slate PC (z Windows 8) na Lenovo Yoga T430U (oczywiście z Windows 8).


Niech iPad zostanie w świecie Appla, bo wymaga posiadania PC-ta, czy laptopa?

Ultrabook, który jest jednocześnie „slade” to wydaje się być to!
Proszę dalej (please go on!). Czekam, na rynkową premierę. Windows 8 i Lenovo Yoga T430U.2 komentarze:

Ekus pisze...

Jakieś konkretne uwagi do BUILD-owego tabletu? Za ciężki? Słaba bateria? Klawiatura?

Tadeusz pisze...

To prototyp. Wszystko może być poprawione. W wersji slade praca z aplikacjami Windows 7 trudna, bez rysika praktycznie nie możliwa, dwa wymaga podstawki i dodatkowej klawiatury. Co do samego urządzenia to 3xTAK - ciężki, niewygodny do trzymania w jednej ręce i pisania drugą. Klawiatura ekranowa za duża (przykrywa pół ekranu), żywot baterii też pozostawia wiele do życzenia. Jestem przekonany, że "2 in 1" (ultrabook/slade) to właściwy kierunek dla Windows 8 (w tym utrzymania kompatybilności z poprzednimi systemami Windows) i procesorów Intel.